História spoločnosti Premot, s.r.o. - Premot, s.r.o. | www.premot.sk

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:


História spoločnosti Premot, s.r.o.

Firma bola založená Ing. Jurajom Petrom v roku 1990 pod názvom Firma PIST. Hlavným zameraním bolo a je odlievanie piestov do spaľovacích motorov a odlievanie rôznych kokilových odliatkov z hliníkových zliatin.

V roku 1994 po zakúpení série obrábacích strojov sa činnosť firmy rozšírila aj o obrábanie piestov. V roku 2000 firma získala Certifikát systému riadenia kvality ISO 9001.

V roku 2004 firma zahájila dodávky piestov do prvovýroby  pre motocykle BABETA Kolárovo, neskôr KORADO Považská Bystrica, DIAMON MOTOR Rajec, AGZAT Považská Bystrica ako aj piesty pre vzduchové kompresory ZETOR a ORLÍK. Za uplynulé obdobie bolo odliatych a vyrobených viac ako 2300 rôznych druhov odliatkov piestov do spaľovacích motorov a kompresorov. Vyrábaný sortiment piestov je pomerne široký, zahrňuje rôzne typy piestov od Ø 32 mm do Ø 250 mm.
Od roku 2005 Firma PIST vyrába a dodáva odliatky traktorových piestov pre finálne opracovanie do spoločnosti PREMOT Františkovy Lázně.

V roku 2013 došlo k odkúpeniu a prevzatiu celej technológie opracovania piestov od spoločnosti PREMOT Františkovy Lázně, a súčasne aj k integrácií Firmy PIST do novovzniknutej spoločnosti PREMOT s.r.o. so sídlom vo Veľkej nad Ipľom.

Firma PREMOT s.r.o. je v súčasnosti najvýznamnejším výrobcom piestov v Slovenskej republike.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky